Tipy na výlety - Okolní zajímavosti

Louka Mikulášovice
Další tipy na výlety po okolí Tomášova:

Tomášov - rozhledna Tanečnice - Tomášov

Z Tomášova vyrazíme směr Mikulášovice a po chvilce odbočíme do lesa po modré značce. Po té dorazíme až k nejsevernější české rozhledně Tanečnici. Tanečnice ve výšce 597m je od roku 1905 zděná a je 26m vysoká. Za pěkného počasí je z ní překrásný kruhový rozhled na německou i na českou stranu. Občerstvit se lze v přilehlé restauraci, která jakoby z oka vypadla té na Tomášově. Z rozhledny pokračujeme po žluté dolů z kopce směr Sebnitz. Na křižovatce s informační mapou pak uhneme doleva a po neznačené cestě kopírující vrstevnici se vrátíme zpátky na Tomášov.
Rozhledna Tanečnice

Tomášov - výhled Wachberg - rozhledna Weifberg - Tomášov

Z Tomášova vyrazíme lesem ze Zlodějské stezky vpravo po zelené a přes pěší lesní přechod dále po modré. Ta nás dovede na vyhlídkové místo s restaurací na Wachbergu. Čeká nás nádherný panoramatický pohled na skály Saského Švýcarska. Pokračujeme dále po souběžné modré a červené značce lesem k rozhledně Weifberg.
Rozhledna Weifberg
Jde o ocelovou rozhlednu ve výšce 478m, ze které je nádherný výhled na Saské Švýcarsko a skály Schrammsteine. Pak už jen cesta zpět k hranici a po žluté značce se vrátíme na Zlodějskou stezku a zpátky na Tomášov.
Panorama Weifberg

Tomášov - rozhledna Weifberg - údolí Bílého potoka (Weissbachtal) - Niedermühle - Obere Schleuse - Hermannseck - Wettinplatz - Hinterhermsdorf - Tomášov

Z Tomášova vyrazíme lesem po Zlodějské stezce a dále po žluté přes hraniční přechod Mikulášovice/Hinterhermsdorf, až k rozhledně Weifberg. Od rozhledny dále po žluté údolím Bílého potoka, který lemuje státní hranici. Pokračujeme po červené okolo bývalého mlýna Niedermühle a údolím Křinice až k vodní nádrži Obere Schleuse, kde se nám určitě vybaví podobné soutěsky říčky Kamenice z nedalekého Hřenska. I tady se nabízí plavba na pramicích. Po cca 20min plavbě na pramici mezi skalami vystoupíme a přes vyhlídku Hermannseck pokračujeme lesem na rozcestí Wettinplatz a dále až do městečka Hinterhermsdorf. Pak nás čeká výstup pod rozhlednu Weifberg a po žluté a Zlodějské stezce zpět na Tomášov.
Niedermühle Hinterhermsdorf

Tomášov - město Sebnitz - Tomášov

Z Tomášova vyrazíme po neznačené cestě a od křižovatky s informační mapou po žluté sestoupíme přes hranici na německou stranu. Ze žluté se odpoutáme na křižovatce, kde odbočuje vlevo, my pokračujeme rovně. Z lesa vyjdeme u dětského hřiště s restaurací a minigolfem. Odsud je to jen kousek do UrzeitParku (dinopark) a pokud sejdeme až dolů do města můžeme navštívit lázně Dr. Petzolda (koupaliště, teplý bazén, sauna) nebo muzeum slavných Piko vláčků, které je nad prodejnou hned vedle továrny Tillig. Zpátky pak stejnou cestou lesem na Tomášov.
Muzeum vláčků Sebnitz

Tomášov - město Rumburk - rozhledna Dymník - rozhledna Vlčí Hora - Brtníky - Tomášov

Z Tomášova vyrazíme po cestě do Mikulášovic na náměstí, odkud dojedeme autobusem do města Rumburk. Zde můžeme navštívit překrásnou loretu nebo podle počasí koupaliště či krytý plavecký bazén. Od bazénu nás pak čeká stoupání po žluté značce na 16m vysokou nově opravenou rozhlednu Dymník. Ta je ve výšce 517m. Pod rozhlednou je výletní restaurace. Dále pokračujeme stále po žluté přes osadu Zahrady na další rozhlednu s názvem Vlčí Hora. Vlčí hora se nachází ve výšce 581m a je 19m vysoká. Z té pak stále po žluté sejdeme do osady Panský, odkud se autobusem vrátíme do Mikulášovic a pěšky zpátky na Tomášov.
Rozhledna DymníkRozhledna Vlčí hora
Odkazy na zajímavosti v okolí Tomášova:
Letní tábor Tomášov Letní tábor Tomášov Letní tábor Tomášov