Časté otázky

Jak se přihlásit na letní či zimní tábor Tomášov?

  • Předběžná rezervace
Vyplňte On-line přihlášku nebo si stáhněte Předběžnou přihlášku a po vyplnění ji zašlete poštou na naši adresu.
  • Závazné přihlášení
Stáhněte si Všeobecné podmínky, Pokyny k pobytu, Závaznou přihlášku a Posudek o zdravotní způsobilosti. Podmínky a pokyny si prostudujte a ponechte. Závaznou přihlášku vyplňte (důležité je sdělení, zda je dítě plavec či ne) a Posudek o zdravotní způsobilosti nechte potvrdit lékařem. Pokud máte platné lékařské potvrzení (např. z jiné aktivity, školy v přírodě apod.) můžete ho použít (stačí kopie) a ušetřit čas i peníze. Dále uhraďte platbu dle pokynů (nezapomeňte správně vyplnit variabilní symbol). Poté na naši adresu zašlete Závaznou přihlášku s kopií posudku o zdravotní způsobilosti, kopií kartičky zdravotní pojišťovny a potvrzením o platbě.
  • Před odjezdem
Stáhněte si také Prohlášení o zdravotní způsobilosti, které nám předáte u autobusu. Musí být podepsáno s uvedeným datem odjezdu. Pokud má Vaše dítě problémy při cestách autobusem, nezapomeňte nám předat u odjezdu také Kinedryl i na cestu domů. Stejně tak případné léky i s uvedením kdy a jak podávat a kapesné či jeho část pokud ho chcete raději svěřit vedoucímu.

Jak uhradit letní či zimní tábor?

Nikdy nevybíráme peníze v hotovosti! Proto platbu za letní tábor poukažte výhradně na účet. Číslo účtu: 2500758124/2010 Fio banka Jako variabilní symbol uveďte datum narození dítěte a číslo turnusu. Příklad tvaru VS (variabilní symbol platby za dítě narozené 1.3.2010 jedoucí na III. turnus tedy bude: 0103201003)
Platbu za I. turnus poukažte nejpozději do 31.5.2020 a za III. turnus do 15.6.2020.

Jak postupovat v případě příspěvku od zaměstnavatele?

V případě, že potřebujete realizovat platbu s příspěvkem od zaměstnavatele nebo potřebujete potvrzení pro získání tohoto příspěvku obracejte se přímo na paní Janu Kořínkovou
Ikona e-mailu os.tomasov@email.cz Po – Pá 16 – 18 hod. Ikona telefonu 602 648 093

Jak je to s jídlem v den příjezdu a odjezdu?

Všechny turnusy začínají večeří a končí snídaní, ke které ti co se vrací do Františkových Lázní a Chebu obdrží balíček na cestu.

Jak je to s pojištěním?

V ceně pobytu není zahrnuto úrazové připojištění. Je jen na Vašem uvážení, zda se spokojíte se standardním zdravotním pojištěním nebo zda využijete nabídky některé z komerčních pojišťoven.

Jak pracujeme s osobními údaji?

Osobní údaje Vaše i Vašeho dítěte jsou nutné k účasti na táboře. Staráme se proto o ně a zpracováváme je v souladu s evropskou směrnicí GDPR. Kromě tohoto zákonného souhlasu se zpracováním osobních údajů potřebujeme ještě svobodné souhlasy a to s pořizováním fotografií a videozáznamů a zasíláním informativních emailů. Fotografie a videa najdete na stránkách letního tábora na Facebooku, YouTube a také ve webovém fotoalbu. Předem děkujeme za Váš souhlas s pořizováním. Před táborem a po táboře obvykle zasíláme několik emailů s informacemi k táboru a dění na něm. Předem děkujeme za Váš souhlas se zasíláním emailů. Bez nich se zkrátka neobejdeme. Děkujeme. Podrobnosti ke zpracování osobních údajů naleznete zde.

Čím vybavit dítě na letní tábor?

  • Spacák
Ne vždy je je v létě takové teplo, aby stačil obyčejný dekový spacák. Z minulých let víme, že i s takovými děti na tábor jezdí. Pro tyto případy sice zapůjčujeme spacáky a deky, ale přesto doporučujeme vybavit dítě kvalitním spacákem.
  • Batoh
Často se setkáváme s nevhodnou velikostí batohu. Pokud jdeme na delší vycházku či celodenní výlet, musí se do batohu vejít alespoň tyto věci: pláštěnka, náhradní ponožky, velká láhev s pitím, svačina apod.
  • Pláštěnka a holínky
Každý den není zrovna plný slunce a promoknout na výletě není nic příjemného. Navíc pláštěnka poslouží také jako podložka při sezení i hraní her a holínky udrží dětské nohy v suchu.
  • Čepice
Naopak ve dnech, kdy slunce pálí, je potřeba ochránit děti před úpalem. Kšiltovka či šátek jsou pak k nezaplacení.
  • Pas
Z důvodů plánovaných výletů přes hranice do Německa je nutné vybavit dítě platným cestovním pasem (u starších dětí pak občanským průkazem).

Čemu se naopak vyhnout?

  • Mobil
V táboře je velmi špatný signál pro mobilní telefony. Navíc je často silnější ten od německých operátorů a pokud je na mobilu zvoleno automatické vyhledání operátora a povolený roaming, může se i příchozí hovor značně prodražit. S dětmi sice chodíme pravidelně za signálem, ale přesto, zvlášť u menších dětí, mobil nedoporučujeme. Hovor s rodiči či blízkými jistě potěší, ale také vyvolá touhu po domově a stýskání může skončit i pláčem jinak spokojeného dítka. V nutných případech mohou děti zavolat z našich telefonů. V případě, že potřebujete mluvit s hlavním vedoucím, pošlete raději sms nebo volejte na pevnou linku a nechte vzkaz. Táborový program nás zaměstnává po celý den a není možné být stále na telefonu.
Zvlášť pro menší děti je lepší, když jim pošlete dopis nebo pohled, ty mimo tábor obvykle nedostávají a radost je pak o to větší. Vzkaz jim také můžete poslat přes Knihu návštěv nebo Facebook či email: Ikona e-mailu tabor@rs-tomasov.cz a my ho dětem předáme.
  • Elektronika a cennosti
Nedoporučujeme také dávat dětem s sebou různé mp3, mp4, cd a dvd přehrávače a podobnou elektroniku. Předejdete tím problémům se ztrátou či poškozením. Také šperky a jiné cennosti nechte raději doma. Děti věci nechávají v nezamčené chatce či pokoji a jejich zodpovědnost je často velmi malá.

Zakázané předměty!

Na táboře je přísný zákaz pyrotechnických hraček, kouření, konzumace alkoholu a užívání omamných a návykových látek. Promluvte si s dětmi o tzv. Energy drincích. Jsou pro ně nevhodné, přesto nebo právě proto jsou mezi nimi oblíbené.
Letní tábor Tomášov Letní tábor Tomášov Letní tábor Tomášov