Akce roku 2007

Jarní prázdniny Friesovy boudy 3.3-10.3.2007 (popis a fotogalerie)

V letošním roce jsme zorganizovali již tradiční dětský tábor se zaměřením na lyžování ve spolupráci s Horským hotelem Friesovy boudy v Krkonoších. Bezproblémovou dopravu luxusním autobusem nám opět zajistila kladenská firma Exprescar.
FB01FB02
Po příjezdu do Strážného nám naložili zavazadla a my jsme se vydali na pětikilometrovou cestu na Friesovky. Na hotelu nás přivítali manželé Němečkovi, kteří hotel provozují. Ubytovali jsme se ve dvou až čtyřlůžkových pokojích.
Již cestou na hotel padly naše obavy, že bude nedostatek sněhu. Friesovky totiž leží v nadmořské výšce přes 1200 m nad/mořem a tak bylo sněhu dostatek.
FB03FB04
V neděli dopoledne jsme měli první nástup na sjezdovce, která leží v bezprostřední blízkosti hotelu a je dlouhá cca 800 metrů. Rozdělili jsme se na dvě skupiny – sjezdové lyžaře a snowboardisty. Příjemným překvapením bylo, že již téměř všichni byli vybaveni přilbou. Pod vedením zkušených a školených vedoucích začal náš týden plný lyžování. Využili jsme i možnosti večerního lyžování a relaxace ve výřivce.
FB05FB06
Není divu, že při dnech naplněných sportem nám velice chutnalo. Snídaně byly připravovány formou švédských stolů. Obědy a večeře byly na vynikající úrovni. Mimořádně jsme si pochutnali například na svíčkové nebo borůvkových knedlících.
FB07FB08
V úterý jsme vyrazili na pěší vycházku přes Dvorskou boudu a Bufet na rozcestí na Výrovku.
FB09FB10
Za týden strávený na Friesovkách jsme se zdokonalili jak ve sjezdovém lyžování, kdy jsme se věnovali jak technice klasického, tak carvingového lyžování, jízdě na snowboardu a dva úplní začátečníci se naučili lyžovat.
FB11FB12
Týden utekl jako voda a už tu byl pátek večer a my jsme si zabalili lyže, běžky, snowboardy a zavazadla. V sobotu ráno po snídani jsme se vydali do Strážného, kde už na nás čekal autobus a my vyrazili na cestu domů. Všichni odjížděli spokojeni a už se těšíme na příští rok.
FB13FB14
Více fotografií v lepší kvalitě naleznete v našem webovém fotoalbu Tábor Tomášov
Letní tábor Tomášov Letní tábor Tomášov Letní tábor Tomášov