Chcete vědět více o letním táboře Tomášov a vedoucích III. turnusu?

III. turnus letního tábora Tomášov slaví letos 16 let!

Letos to bude již 16 let, co pořádáme III. turnus letního tábora Tomášov :-) Za tu dobu se proměnil jak tábor, tak i parta vedoucích a praktikantů. Už se moc těšíme, že si to s námi v létě užijete!

Kdo jsme?

Dovolte nám, abychom se představili a seznámili Vás s naší činností. Jsme z různých koutů republiky (Kladensko, Ústecko, Pardubicko). Parta nadšenců pro práci s dětmi, která se této práci věnuje již řadu let. Vedoucí a praktikanti jsou odchovanci převážně našich táborů. Náš kolektiv vznikal postupně od roku 1990. Důkazem toho, že tuto činnost provádíme kvalitně je každoroční obrovský zájem o náš tábor. Všechny děti se na náš tábor rádi vrací. Od roku 1991 s námi jezdí na naše tábory i děti z Františkových Lázní a.s., kde je o naše tábory vždy velký zájem. Do roku 2004 jsme pořádali tábory v Českém ráji. V roce 2005 jsme se seznámili s partou nadšenců, která koupila tábor v Tomášově a netrvalo dlouho a domluvili jsme se na vzájemné spolupráci. V roce 2005 jsme pořádali náš první letní tábor v Tomášově a vzhledem ke vzájemné spokojenosti jsme se domluvili na dlouhodobé spolupráci.
Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2019 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2018 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2017 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2016 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2015 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2014 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2013 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2012 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2011 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2010 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2009 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2008 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2007 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2006 Vedoucí III. turnus letní tábor Tomášov 2005

Kde se tábor Tomášov nachází?

Letní tábor Tomášov je v klidném prostředí, uprostřed lesů poblíž státní hranice s Německem. Nejbližší vesnicí jsou Mikulášovice.

V čem jsme jiní?

Od většiny jiných dětských táborů se letní tábor Tomášov odlišuje v několika základních věcech:
  • Tábor máme ozvučen. Veškeré nástupy jsou vždy na konkrétní písničky, tématicky vybírané k aktuální celotáborové hře a zaměření tábora. Toto se nám velice osvědčilo, protože se v táboře nemusí svolávat děti na nástupy křikem.
  • Každý rok připravujeme pro děti jinou celotáborovou hru - Pravěk, Cesty časem, Ponny express, Akta X, Kamionem po Evropě, Mafie, Indiáni, Ostrov pokladů, Pirátský poklad, Výstup na horu K2, Cesty do budoucnosti a další. Oddíly máme vždy smíšené a to věkově i pohlavím. Věkové rozpětí dětí je 6 – 17 let. V celotáborové hře soupeří oddíly mezi sebou.
  • Dalšího táborového programu se děti zůčastňují podle svých zájmů. Dopolední i odpolední program je sestavován obvykle ve třech až čtyřech variantách a každé dítě má možnost samo si vybrat, kterého programu se zúčastní. Každé dítě si zde najde ten svůj oblíbený okruh zájmů. Tento způsob vedení tábora vyžaduje každoroční dlouhodobou přípravu programu. Tato obětavá práce vedení, vedoucích a praktikantů je potom odměněna především radostí a spokojeností dětí a spoustou zážitků, na které děti vzpomínají ještě dlouho po skončení tábora.
  • Součástí tábora je i stezka odvahy, kterou připravujeme zvlášť pro mladší a zvlášť pro starší děti. Na rozdíl od některých jiných táborů na ní děti nestrašíme, ale naopak je učíme při ní překonávat strach ze samoty v noci v lese. Děti postupně prochází bez baterek po trase, která je vytyčena barevnými světýlky.

Co máme na táboře v Tomášově k dispozici?

Tábor v Tomášově nám vyhovuje v mnoha ohledech. Děti jsou ubytovány po čtyřech až šesti ve dvaceti chatičkách. Ve všech chatičkách je již vybudováno vlastní sociální zařízení (umyvadlo a WC). Pro menší děti k dispozici samostatná budova, opět s vlastním sociálním zařízením (umyvadlo a WC). V táboře je budova se sociálním zařízením (WC, umyvadla a sprchy s teplou vodou). Pravidelné sprchování je tak zajištěno. Také ošetřovna s marodkou mají své zázemí. Kuchyň s jídelnou a klubovnou jsou v hlavní budově. V areálu tábora je k dispozici hřiště na kopanou, volejbal a hry. Pro táboráky je připravené ohniště. Koupání je možné v přírodním koupališti v nedalekých Mikulášovicích, v krytém bazénu v Rumburku nebo ve venkovním areálu Lázní Dr. Petzolda v sousedním Německu.
Více o III. turnusu letního tábora Tomášov najdete na stránce: Akce
Letní tábor Tomášov Letní tábor Tomášov Letní tábor Tomášov