Chcete vědět více o letním táboře Tomášov a vedoucích I. turnusu?

Kdo jsme?

Hlavní vedoucí Petr Šilhán, který stojí celá léta také za III. turnusem, by Vám rád představil ty, kteří se o Vaše děti budou starat a seznámil Vás s naší činností. Jsou z různých koutů republiky (Kladensko, Praha, Starý Kolín a Františkovy Lázně). Zkrátka partička nadšenců, pro které je práce s dětmi zábavou a věnují se jí již spoustu let. Vedoucí a praktikanti jsou jak odchovanci našich táborů, tak i zkušení vedoucí z jiných táborů.
Vedoucí I. turnus letní tábor Tomášov 2021 Vedoucí I. turnus letní tábor Tomášov 2020 Vedoucí I. turnus letní tábor Tomášov 2019 Vedoucí I. turnus letní tábor Tomášov 2018 Vedoucí I. turnus letní tábor Tomášov 2017 Vedoucí I. turnus letní tábor Tomášov 2016 Vedoucí I. turnus letní tábor Tomášov 2015 Vedoucí I. turnus letní tábor Tomášov 2014

Kde se tábor Tomášov nachází?

Letní tábor Tomášov je v klidném prostředí, uprostřed lesů poblíž státní hranice s Německem. Nejbližší vesnicí jsou Mikulášovice.

V čem jsme jiní?

Od většiny ostatních dětských táborů se letní tábor Tomášov odlišuje v několika základních věcech:
Tábor máme ozvučen. Veškeré nástupy jsou vždy na konkrétní písničky, tématicky vybírané k aktuální celotáborové hře a zaměření tábora. Toto se nám velice osvědčilo, protože se v táboře nemusí svolávat děti na nástupy křikem.
Každý rok připravujeme pro děti jinou celotáborovou hru - Detektivní oddělení, Pravěk, Cesty časem, Ponny express, Akta X, Kamionem po Evropě, Mafie, Indiáni, Ostrov pokladů, Pirátský poklad, Výstup na horu K2, Cesty do budoucnosti a další. Oddíly máme vždy smíšené a to věkově i pohlavím. Věkové rozpětí dětí je 6 – 17 let. V celotáborové hře soupeří oddíly mezi sebou.
Dalšího táborového programu se děti zůčastňují podle svých zájmů. Dopolední i odpolední program je sestavován obvykle ve třech až čtyřech variantách a každé dítě má možnost samo si vybrat, kterého programu se zúčastní. Každé dítě si zde najde ten svůj oblíbený okruh zájmů. Tento způsob vedení tábora vyžaduje každoroční dlouhodobou přípravu programu. Tato obětavá práce vedení, vedoucích a praktikantů je potom odměněna především radostí a spokojeností dětí a spoustou zážitků, na které děti vzpomínají ještě dlouho po skončení tábora.
Součástí tábora je i stezka odvahy, kterou připravujeme zvlášť pro mladší a zvlášť pro starší děti. Na rozdíl od některých jiných táborů na ní děti nestrašíme, ale učíme je při ní překonávat strach ze samoty v noci v lese. Děti postupně prochází bez baterek po trase, která je vytyčena barevnými světýlky.

Co máme v táboře k dispozici?

Tábor v Tomášově nám vyhovuje v mnoha ohledech. Děti jsou ubytovány po čtyřech až šesti ve dvaceti chatičkách. Ve všech chatičkách je již vybudováno vlastní sociální zařízení (umyvadlo a WC). Pro menší děti k dispozici samostatná budova, opět s vlastním sociálním zařízením (umyvadlo a WC). V táboře je budova se sociálním zařízením (WC, umyvadla a sprchy s teplou vodou). Pravidelné sprchování je tak zajištěno. Také ošetřovna s marodkou mají své zázemí. Kuchyň s jídelnou a klubovnou jsou v hlavní budově. V areálu tábora je k dispozici hřiště na kopanou, volejbal a hry. Pro táboráky je připravené ohniště. Koupání je možné v přírodním koupališti v nedalekých Mikulášovicích, v krytém bazénu v Rumburku nebo ve venkovním areálu Lázní Dr. Petzolda v sousedním Německu.
Více o I. turnusu letního tábora Tomášov najdete na stránce: Akce
Letní tábor Tomášov Letní tábor Tomášov Letní tábor Tomášov